کالاندولا و مواد تشکیل دهنده

فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۸

بازدیدها: 20

کالاندولا :  حاوی فلاونوئید، ساپونین، کارتنوئید می باشد که از آزاد شدن هیستامین و تولید پروستا گلاندین جلوگیری می نماید.

ساپونین های گل همیشه بهار از آزاد شدن هیستامین، برادی کینین و بعضی از سایر        واسطه های التهاب جلوگیری کرده و با کاهش نفوذپذیری مویرگ ها مانع تراوش پلاسما به فضای میان بافتی  می شود. بتاکاروتن موجود به اثرات ضد التهاب کمک کرده و در پیشگیری و بهبود حالت قرمزی، اِدم و درد ناشی از آفتاب سوختگی موثر می باشد.

بابونه: اثرات ضدالتهابی عصاره بابونه به روش ممانعت از انعقاد پروتئین سرم بررسی شده و نتایج نشان داده گیاه بابونه اثرات ضدالتهابی قوی دارد. این گیاه دارای ترکیبات ترپنوئیدی و فالونوئیدی فراوانی است که اثرات ضدالتهابی قوی این ترکیبات نیز به اثبات رسیده است.

دایمتیکون: این ماده به عنوان یک مرطوب کننده برای درمان یا جلوگیری از خشکی، خشن شدن پوست، خارش پوست و تحریکات جزئی پوست (مانند بثورات پوستی، سوختگی پوست از پرتودرمانی) استفاده می شود. رطوبت دهنده ها موادی هستند که پوست را نرم و مرطوب می کنند و خارش و لکه پوستی را کاهش می دهند .دایمتیکون با تشکیل یک لایه چربی بر روی پوست، آب را در پوست ذخیره کرده و مانع از کاهش رطوبت می شود همچنین با از بین بردن سلولهای مرده پوست، پوست را لطیف تر و نرم تر می نماید.

ویتامین A : ویتامین A دارای خواص آنتی اکسیدانی است که اثرات رادیکال های آزاد بر بدن و آسیب های بافتی و سلولی حاصل از آن را خنثی می کند. ویتامین A می تواند از فعالیت بیش از حد سلولی جلوگیری کند.

ویتامین D : رسپتورهای ویتامین D به صورت گسترده برروی بافت های پوست در قسمتهایی که با کنترل التهاب، بیماری های مزمن و آسیب اکسیداتیو است توزیع شده.همچنین وجود گیرنده های ویتامین D به صورت گسترده در ماکروفاژها و سلول هایی که التهاب را سرکوب می کنند حاکی از نقش موثر ویتامین D  در فرآیند درمان التهاب است.

موم زنبور عسل: با کاهش فعالیت سیکلواکسیژناز 1 و 2 ، پروستا گلاندین  و تروموکسان خاصیت ضد التهابی دارد و اثر ضد التهابی آن برابر با داروهای NSAID  و کورتیکواستروئیدها است ولی فاقد عوارض جانبی داروهای شیمیایی می باشد.

 

کپی رایت 2020 DAYANPHARMA | طراحی سایت دارکوب