سرماخوردگی و درمان های خانگی

دی ۱۴ام, ۱۳۹۹

اطلاعات بدست آمده نشان داده است آنتی بیوتیک ها روی درمان سرماخوردگی کارایی ندارند.

آنتی بیوتیک ها باکتری را از بین می برند اما عامل سرماخوردگی ویروس است به همین دلیل آنتی بیوتیک ها روی سرماخوردگی هیچ تاثیری ندارند.

طول دوره این بیماری با علایم متفاوتی همراه است که با بکارگیری درمان های دارویی و گیاهی خانگی می توانیم علایم سرماخوردگی را به حداقل ممکن برسانیم.

علایم سرماخوردگی شامل : سردرد ، آبریزش بینی و یا مسدود شدن بینی ، عطسه ، سرفه ، تب ، خارش چشم ، گلودرد ، بدن درد و ……

درمان هایی که با کمک آنها میتوانیم علایم سرماخوردگی را به حداقل ممکن برسانیم شامل:  

نمک باعث بهبود تورم و التهاب مخاط می شود ، به تسکین گلودرد کمک می کند، یک قاشق چایخوری نمک را با آب گرم مخلوط کرده و آن را برای چند ثانیه غرغره کنید و بعد از دهان خارج کنید این کار باید  چند مرتبه در روز تکرار شود.

از عسل برای درمان خانگی سرماخوردگی می توان استفاده کرد. عسل التهاب را از بین می برد و سوزش گلو را بهبود می بخشد. عسل دارای خواص آنتی اکسیدان و آنتی باکتریال است و با غلبه بر ویروس ها و باکتری ها باعث بهبود علایم سرماخوردگی می گردد.

عسل حاوی 181 ماده طبیعی مختلف می باشد و خاصیت ضد میکروبی آن دلیل اصلی کمک به تسکین سرفه است و همچنین باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می شود.

دارچین حاوی مقادیر بالایی اسید فنیک است که بسیار موثر در دهان شویه و عفونت های دهانی است .

دوم آنکه به عنوان یک ادویه گرم درمان مفیدی برای آنفولانزا است.

کافی است عسل را به یک لیوان شیر گرم اضافه کنید و قبل از خواب میل کنید

چای سبز عفونت ها رو از بین برده و یک درمان سریع گلودرد و سرماخوردگی است
بدلیل وجود کاتچین که یک آنتی اکسیدان قوی است باعث تحریک سیستم ایمنی بدن می شود تا بدن به راحتی با بیماری ها  بجنگد.

گذاشتن بخور آب سرد در خانه یا محل کار ، رطوبت هوا را افزایش می دهد .
و به کاهش گرفتگی بینی و رقیق شدن ترشحات تنفسی کمک می کند.

بر پایه علایم موجود داروهای سرماخوردگی ، داروهای ضد درد ، داروهای آنتی هیستامین غیر نسخه ای و داروهای تقویت سیستم ایمنی برای کاهش علایم سرماخوردگی بسیار مفید هستند .

از این داروها به شربت گیاهی دایان ایمیون می توان اشاره کرد ، شربت دایان ایمیون با تقویت سیستم ایمنی شما را در برابر بیماری ها ایمن کرده و عملکرد سایر سیستم های بدن را بهبود می بخشد .

این شربت حاوی عصاره گیاه اکیناسه ، آقطی سیاه ، گل ماهور ، آویشن ، اکالیپتوس ، نعنا فلفلی ، مورد و عسل می باشد. این شربت باعث تقویت سیستم ایمنی بدن، پیش گیری از ابتلا به ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا، تب و مشکلات دستگاه تنفسی فوقانی، از وقوع بیماری های عفونی سیستمیک و ورود به فاز حاد جلوگیری کرده و استفاده از شربت در حین بیماری سبب تسریع در فرآیند بهبودی می گردد .

کپی رایت 2021 DAYANPHARMA | طراحی سایت دارکوب